Tradiciškai paskutinį liepos sekmadienį dvaro laikus menančiame Kruopių parke įvyko Kruopių seniūnijos vasaros šventė, vietos gyventojų dar vadinama Oninėmis.

Ankstyvą rytmetį Kruopių parko tinklinio aikštelėje atkakliai varžėsi tinklininkų komandos. Kruopių bažnyčia sukvietė gausų būrį tikinčiųjų  į Šv. Onos titulinius atlaidus, kurių dalyviams muzikos melodijas dovanojo Akmenės rajono Meno mokyklos kanklininkų ansamblis „Arpedžio“  (vadovė Loreta Rimkuvienė) ir pakiliomis giesmėmis džiugino jungtinis Kruopių ir Naujosios Akmenės choras.

Renginys parke prasidėjo nuo azartiškų ir triukšmingų sportinių varžybų: šeimų varžytuvių, rankų lenkimo, svarmens kilnojimo, galiūnų varžybų ir virvės traukimo. Varžybas tradiciškai organizavo visuomenininkai Giedrius Lalas ir Rita Raubickienė, o komentavo – Albertas Adomaitis. Vaikai ir jaunimas turėjo galimybę pajodinėti žirgais, pašėlti putų šou ir žaisti su muilo burbulais.

Parke buvo eksponuojama Kruopių vasaros šventės paroda, kurioje buvo dalinamasi renginio atsiradimo istorija ir praėjusių švenčių akimirkomis. Parodą Kruopių bendruomenei padėjo parengti Akamenės rajono paramos šeimai centro darbuotoja ir jaunos šeimos su savo atžalomis.

Šventės vakarą atidarė teatralizuotas, dvaro laikus menantis, Rimos Urmonienės, Liudos Povilaitytės ir Vitalijos Žakienės pasirodymas. Dvariškės žaismingais pokalbiais vedė visą renginį ir dovanojo nepamirštamas akimirkas susirinkusiems žiūrovams ir dalyviams. Susirinkusiuosius taip pat pasveikino Seimo narys Valius Ąžuolas ir Savivaldybės mero pavaduotojas Tomas Martinaitis.

Renginio metu linksmus muzikinius kūrinius žiūrovams ir Onutėms atliko romansų grupė „Akmenės vyrai“ ir Kruopių moterų vokalinis ansamblis.  Šiais metais buvo galima pasidžiaugti varduvininkių gausa – simbolinėmis dovanėlės įteiktos net 8 vietinėms ir iš svetur į šventę atvykusioms Onoms.

Kruopių seniūnijos ,,Aukso raidės“ knygos nominacijos tradicija šventėje gyvuoja jau 20 metų, per kuriuos buvo apdovanoti labiausiai Kruopių kraštui nusipelnę žmonės. Šiemet nominantėmis išrinktos dvi nuostabios ir savo nuoširdžiais darbais kruopiškius džiuginančios moterys- Rima Urmonienė ir Eugenija Damskienė. O Akmenės rajono savivaldybės gražiausiai tvarkomos aplinkos vardine lentele apdovanoti Papilės gatvės, Kruopių miestelio gyventojai Silva ir Virginijus Rakauskai. Kruopių seniūnijos bendruomenių komisija taip pat išrinko 5 pavyzdingai tvarkomas namų aplinkas ir nugalėtojams įteikė laimės pasagėles.

Kruopių bendruomenės pirmininkė Dainora Videikytė pasveikino garbingus jubiliejus švenčiančius bendruomenės narius. Seniūnė Rasa Statkuvienė nuoširdžiausius padėkos žodžius už visokeriopą pagalbą skyrė renginio rėmėjams, kuriems įteiktos dovanėlės su bitučių simbolika.

Nuotaikingą gyvo garso koncertą surengė grupės „Studija“ ir „Žematukai“. Šventę vainikavo Kruopių medžiotojų būrelio dovanotų fejerverkų „lietus“.

Dar ilgai renginio žiūrovai linksminosi ir nesiskirstė namo, nes gegužinėje muzikinius kūrinius dovanojo Aurimas ir Jūratė.

Renginys įgyvendintas kaip Kruopių bendruomenės, Akmenės rajono vietos veiklos grupei teiktas projektas „Kruopių seniūnijos tradicinė vasaros šventė“ (Nr. AKME-LEADER-6B-V-21-32021/42VS-PV-21-1-08054-PR001), pagal Akmenės r. VVG Akmenės rajono kaimo plėtros 2015-2023 metų strategijos priemonę „Bendruomeniškumo skatinimas“ . Projektas finansuotas Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (3149,25 Eur), Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis (555,75 Eur) ir Akmenės rajono savivaldybės lėšomis (195, 00 Eur) lėšomis. Bendra projekto vertė – 3900,00 Eur. Iš projekto lėšų finansuotas renginio koncertas, įgarsinimo, apšvietimo ir scenos nuomos paslaugos.

Projekto tikslas – suorganizuoti Kruopių seniūnijos tradicinę vasaros šventę, siekiant stiprinti Kruopių bendruomenės  ryšius su vietos savivaldos institucijomis, aplinkinėmis bendruomenėmis Kruopių krašto tradicinių renginių istorinio identiteto išlaikymo srityje, skatinant Kruopių seniūnijos vaikų ir jaunimo, ypatingą dėmesį skiriant socialinę atskirtį patiriančioms šeimoms, įtraukimą į bendruomeninių renginių organizavimą ir dalyvavimą juose.

Kruopių bendruomenė taria nuoširdų ačiū projekto partneriams (Kruopių kultūros namams, Akmenės rajono savivaldybės Kruopių seniūnijai, Spaigių bendruomenei), Kruopių moterų užimtumo būreliui, Kruopių medžiotojams, fotografams (Astai Kiminienei, Jonui Vapsvai, Ramūnui Žymantui), renginio vedėjoms Rimai Urmonienei, Liudai Povilaitytei, sportinių varžybų organizatoriams Giedriui Lalui, Ritai Raubickienei, Albertui Adomaičiui, rėmėjams ir visiems, visiems, kurie savo nuoširdžiu darbu ir palaikymų padėjo sukurti pačias gražiausias šventės akimirkas bei puoselėti mūsų krašto renginių tradicijas ir papročius.

 

Teksto autorė Kruopių bendruomenės narė Rasa Statkuvienė

Nuotraukų autoriai Jonas Vapsva ir Asta Kiminienė