Gegužės 3 d. pradėtas įgyvendinti Akmenės rajono Akmenės gimnazijos jaunimo verslumą skatinantis projektas „Verslumo labaratorija“ (Nr. AKME-LEADER-6A-J-7-1-2018). Projekto tikslas – skatinti Akmenės rajono kaimiškų vietovių moksleiviško jaunimo verslumą ir iniciatyvumą per švietėjiškas veiklas. Akmenės rajono Akmenės gimnazija projekto įgyvendinimo metu suorganizuos 4 renginių ciklą.

Gegužės 3 d., birželio 10, 11 d. buvo suorganizuoti 3 renginiai: „Verslumo įgūdžių ugdymo Laboratorija”, „Labaratorija: Nuo ko pradėti?” ir Sėkmingo verslininko formulė”. Jaunimo verslumą skatinantys renginiai suburė 45 Akmenės rajono kaimiškų vietovių jaunuolius, po 15 mokinių iš Akmenės, Ventos ir Papilės Simono Dauganto gimnazijų. Pirmojo renginio metu jaunimas įgijo verslumo kompetencijų, tobulino socialinius įgūdžius neformaliojo ugdymo metodų pagalba. Antrojo renginio metu analizavo verslo idėjas pasitelkę “Business model canvasTM”, buvo analizuojami įvairūs verslo modeliai: B2B, B2C, prekyba internetu, tarpininkavimas, įvairios verslo formos ir apmokestinimas. Buvo atliekamos praktinės užduotys, analizuojami įvairūs atvejai. Trečiojo renginio metu jaunimas susitiko su verslininkais: Arniumi Bijanskiu, Arūnu Ostrauskiu, Aidu Gedminu ir Nerijumi Miginiu, jie pristatė savo patirtį, dalyviai uždavė jiems rūpimus klausimus, diskutavo. Taip pat, mokiniai vykdė tyrimą Akmenės mieste apie Akmenės rajono darbo rinką. Buvo apklausta apie 100 Akmenės gyventojų, kurie galėjo pasakyti savo nuomonę ir pastebėjimus.

  

Paskutinis projekto renginys – „Akmenės rajono verslumo skatinimo hakatonas” vyks rugsėjo 5 d. Akmenės gimnazijoje. Šis renginys suburs Akmenės rajono jaunuolius, verslininkus ir politikus. Bus diskutuojama, kaip skatinti verslumą rajone, dalinamasi projekto rezultatais.