eu_kfp

Akmenės rajono vietos veiklos grupė (VVG) intensyviai įgyvendina  projektą „Akmenės rajono VVG ir potencialių vietos projektų vykdytojų aktyvumo skatinimas ir įgūdžių stiprinimas“.  2012 m. liepos 20 d. VVG vyko į susitikimą su Raseinių rajono vietos veiklos grupe „Raseinių krašto bendrija“ ir Raseinių rajono bendruomenėmis. Į dalykinę kelionę vyko 16 asmenų, t.y. potencialūs pareiškėjai ir projektų vykdytojai. Akmenės rajono VVG atstovavo projekto administratorė Aida Venclavičiūtė.

Susitikimo tikslas – aplankyti vietoves, kaimus, kuriuose buvo įgyvendinti kaimo atnaujinimo ir plėtros projektai, finansuoti iš ES ar kitų finansavimo šaltinių. Raseinių rajono VVG pirmininkas Vincas Blinstrubas delegaciją iš Akmenės rajono lydėjo į penkias vietos projektų įgyvendinimo vietoves.Labai malonus ir interaktyvus bendravimas vyko su Žaiginio bendruomene „Bitupis“. Stiprus bendruomenės aktyvas pristatė bendruomenės namų rekonstrukcijos projektą. Bendruomenės pirmininkas Albinas Kuvikas pasidalino projekto įgyvendinimo patirtimi, pasidžiaugė bendruomenės aktyvumu ir kūrybingumu sprendžiant įvairius sunkumus, organizuojant vietines šventes.

Akmenės delegacija Betygaloje

Antroji aplankyta – kaimo bendruomenė „Betygala“, kurioje mus sutiko bendruomenės pirmininkė Gema Račienė ir kiti nariai. Betygalos bendruomenės nariai papasakojo kaip projekto lėšomis atstatė tarpukario valsčiaus valdybos pastatą ir įrengė jame bendruomenės namus. Įžengę į beveik 100 metų menantį pastatą visi pajutome istorinę dvasią ir gyvybingą bendruomenės gyvenimą.

 Nustebinti likome pastato viduje išsaugota seklyčia, mene, arbatos džiovinimo kambarėliu ir net dabokle. G. Račienė atvirai papasakojo, kad siekiant prikelti pastatą naujam gyvenimui teko būti labai užsispyrusiems, kryptingiems ir tikėti šia idėja.  Tik visiems vieningai surėmus pečius ir neskaičuojant darbo rezultatas toks išėjo. Dabar bendruomenės mintyse jau mezgasi idėjos apie verslo projektų įgyvendinimą.

Lankydamiesi kaimų bendruomenėje „Girkalnis“  turėjome galimybę pamatyti kaip įgyvendintas Girkalnio pagrindinės mokyklos negyvenamųjų patalpų rekonstravimas ir pritaikymas visuomenės poreikiams. Bendruomenės pirmininkas Klemensas Šaulys papasakojo apie vykusį projektą, apie bendruomenės įrengtas patalpas, kuriose dabar vyksta renginiai, repeticijos.

Kalnujų seniūnijos seniūnė Regina Čepurnovienė labai šiltai mus pasitiko Kalnųjų civilinėse kapinėse ir aprodė kaip sutvarkyta kapinių viešoji infrastruktūra. Seniūnė papasakojo, kad Raseinių rajono vietos veiklos grupės finasavimo dėka buvo užkonservuoti ir išsaugoti Kalnųjų bažnyčios griuvėsiai, įrengtas pėsčiųjų takas per kapines, pakeista kapinių tvora, įrengtos dvi stovėjimo aikštelės, atnaujinti laiptai, vedantys į bažnyčią, sutvarkyta bažnyčios aplinka. Ant likusių sienų atbrailų uždėtos stoginės, kurios saugo nuo kritulių. Seniūnė pažymėjo, kad  bažnyčios sienas ir aplinką pavyko apšviesti per bendrą Lietuvos savivaldybių seniūnijų asociacijos ir AB „Lesto“ projektą.

 Taip pat buvo apžiūrėtas visuomeninės organizacijos „Ariogalos santara“ rekontruotas gimanzijos sporto aikštynas, išnaudota galimybė apsilankyti ir Šiluvos miestelio piligriminiame centre įsikūrusiame muziejuje, koplyčioje.

Akmenės rajono VVG valdybos narė Vitalija Žakienė visoms lankytoms bendruomenėms įteikė padėkos dovanas ir pasidžiaugė, kad toks bendravimas iš širdies į širdį suteikia optimizmo ir jėgų puoselėti savo kraštą. Akmenės delegacija dėkinga aktyviam Raseinių rajono VVG pirmininkui Vincui Blinstrubui už išsamų supažindindinimą su Raseinių kraštu, suorganizuotus susitikimus su bendruomenėmis ir nuotaikingą kompaniją. Grįždami namo visi vieningai sutikome, kad diena buvo turininga ir įsimintina, o tokie susitikimai skatina tarpregioninį bendradarbiavimą, įneša šviežių minčių gūsį ir įkvėpimo projektų įgyvendinimui Akmenės rajone.