Šių metų birželio 15-17 d. Karklėje, Klaipėdos r., poilsiavietėje „Žilvitis“, įvyko tradicinis renginys – Respublikinis Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydis. 

Sąskrydyje dalyvavo daugiau nei 1500 kaimo bendruomenių atstovų iš įvairių Lietuvos savivaldybių, tame tarpe ir iš Akmenės , kurie pristatė rajonų bendruomenines organizacijas ir savo veiklą.
Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga kaimo bendruomenių sąskrydžius organizuoja nuo 2004 metų. Akmenės rajonas  šiame renginyje dalyvavo pirmą kartą.
Kasmet sąskrydžiai sukviečia kaimo bendruomenes iš įvairių šalies rajonų, suvienija bendraminčius savanorius bei suteikia jiems galimybę pasidalinti veiklos aktualijomis ir idėjomis.
Tikslas: Plėtoti geros patirties pasidalijimą bei partnerystę tarp kaimo bendruomeninių organizacijų , propaguoti bendruomenių judėjimo iniciatyvas šalyje. Visos bendruomenės atsivežė savo pasigamintas vėliavas iš kurių renginio metu buvo suformuota butaforinė saulė ant žemės.
Akmenės rajoną atstovavo Kruopių, Kalniškių, Daubiškių ir Raudonskardžio kaimo bendruomenės. Renginyje svečiavosi ir dalyvavo aukšti valstybės pareigūnai. Seimo pirmininkas, dešimtys  seimo narių, žemės ūkio ministras, ūkio ministras, šių ministerijų viceministrai, daugelio rajonų merai. Iš tribūnos aukštų pareigūnų kalbose buvo traktuojama, kad kaimas- tai pats stabiliausias Lietuvos gyventojų sluoksnis, sudarantis virš 30 procentų visų valstybės gyventojų, kad reikia kardinaliai keisti požiūrį ir investicijas į kaimą, į kaimo žmogų. Po oficialių pasisakymų svečiai lankėsi rajonų kiemeliuose, atsakinėjo į klausimus, diskutavo, šiltai bendravo. Iš šalies jautėsi nuoširdus įsiklausimas.

V. Beišino informacija ir nuotraukos