Birželio 8 d. Akmenės rajono vietos veiklos grupė, bendradarbiaudama su mūsų vienmandatėje apygardoje išrinktu Seimo nariu Valiumi Ąžuolu, kaimo bendruomenių atstovams organizavo kelionę į LR Seimą. Po ekskursijos LR Seime, bendruomenių atstovus pasitikęs Seimo narys Valius Ąžuolas supažindino su šių dienų Seimo aktualijomis, išklausė bendruomenių rūpesčius, atsakė į joms rūpimus klausimus.

Akmenės r. VVG kelionę derino su Vietos plėtros strategijos tikslais. Strategijoje yra numatyta priemonė „Viešojo sektoriaus verslo kūrimas ir plėtra“ (bendruomeninis verslas). Priemonei skirta 542 465,00 eurai, numatoma finansuoti 6 projektus ir sukurti 10 darbo naujų vietų, todėl vienas iš svarbiausių kelionės tikslų buvo, su Akmenės rajono bendruomenių atstovais aplankyti ekonomine veikla užsiimančias kitų regionų bendruomenes, pasisemti gerosios patirties.
Vilniaus rajone aplankėme Nemėžio totorių bendruomenę, kuri puoselėdama savo kulinarinį paveldą, vykdo ekonominę veiklą. Buvo įdomu išgirsti kaip bendruomenė žengė pirmuosius žingsnius į verslo pasaulį, su kokiomis problemomis susidūrė prieš pradėdama veiklą.
Širvintų rajone lankėmės “Vikingų kaime” – patyrimų muziejuje po atviru dangumi. “Vikingų kaimas” yra viešoji įstaiga, kuri veiklą vykdo jau penktus metus. Įmonės direktorė mielai pristatė vykdomas veiklas, pasidalijo patirtimi ir išmoktomis pamokomis.
Nuoširdžiai dėkojame LR Seimo nariui Valiui Ąžuolui, kuris finansavo šią patyrimais turtingą kelionę. Labai džiaugiamės, kad mūsų rajono Seimo narys supranta ir vertina kaimo bendruomenių svarbą kuriant Lietuvos ateitį. Nuoširdžiai dėkojame Seimo nario padėjėjoms J. Kazickaitei ir A. Aleksejevaitei, kurios mus lydėjo kelionės ir ekskursijos po LR Seimą metu.