Automobilių sporto klubas “Extempas” , prieš 20 metų birželio mėnesį, vietos bendruomenės entuziasto Vytauto Skabeikio pastangomis, Akmenėje atidarė lenktynių trasą. Tokiai idėjai tada pritarė ir padėjo buvęs Akmenės seniūnijos seniūnas Jonas Katauskis. Noras turėti trasą, ir kur leisti laisvalaikį sukonstruotais bagiais nulėmė trasos atsiradimą Dabikinėlės rekultivuojamame smėlio karjere. Taip 20 metų ši smėlio dėžė  traukia sportininkus, pažaisti rimtais sportiniais automobiliais iš visos Lietuvos ir Latvijos.

Tad turėdami išskirtinę progą susimatyti, ASK “Extempas”  Akmenės rajono VVG parašė projektą „ Laiko ratu“ pagal priemonę “Bendruomeniškumo skatinimas”, kuris buvo finansuotas. Prašoma paramos suma – 4500, 00 Eur. Projekto tikslas – skatinti vietos gyventojų fizinį ir visuomeninį aktyvumą, didinant tokių paslaugų prieinamumą, į organizacinius veiksmus įtraukiant vietos gyventojus, ypač jaunimą, didinti bendruomenės sutelktumą taip mažinant socialinę atskirtį. Projekto įgyvendinimo metu birželio 23 – 24 d. suorganizuotas vidurvasario renginys šeimoms, bendruomenėms, jaunimui ir klubo nariams. Į renginį atvyko per šimtas draugų, klubo, bendruomenės narių, jaunimo, vaikų. Pirmiausia naktinio žygio dalyviai išsiruošė į mitologinį naktinį žygį „Laumių takais“ ieškoti lobio, kuris būna matomas tik paslaptingą naktį.  Jį, miško nykštukų pagalba pavyko rasti ir parnešti. Šilta ir paslaptinga naktis, leido basomis pabraidyti po rasą, atgaivinti pavargusias kojas ir šiek tiek nusnūsti iki dienos pramogų, bei pasiruošimo vakarinei šventės daliai. Bendruomenių, centro Prieglobstis bei jaunimo centro narių dėka nuostabiai paruošta ir papuošta aplinka, scena muzikantams.  Jaunimo centro nariai pasitiko ir aptarnavo atvykusius svečius. Su žolininke Naktižiede kupoliavo, pynėsi vainikus, bendravo. Kas išbandė sportinius automobilius, kas aplankė technikos ir 20 metų apdovanojimų ekspoziciją, kiti dalyvavo rungtyse.

Vaikams džiaugsmą teikė didelis batutas ir palapinė poilsiui, užsiėmimams. Visi galėjo išmėginti rankų miklumą žaidimuose, atvirukų gaminime iš augalų. Vakarinėje programoje visus linksmino atvykę muzikantai, kurių muzikos ritmu visi šoko iki aušros. Vidurnaktį visi dalyviai susirinko prie akmenų energetinio Širdies labirinto, buvo pakartotas teatralizuotas jo atidarymo fragmentas, uždegtos žvakutės ant pasirinkto akmens ir apglėbtas rankomis savo tolesniam gyvavimui ir gerosios energijos skleidimui. O merginos, sugalvojusios norą, savo vainikėlius plukdė į tvenkinį. Visus dalyvius maitino Raudonskardžio bendruomenės virtuvė. Šventės akimirkas fiksavo fotografai Elvinas ir Osvaldas. Liko gražūs prisiminimai ir noras susitikti kituose renginiuose.

Informacija ir nuotraukos pirmininkės Margaritos Skabeikienės