2022 m. balandžio 7–8 d. Akmenės r. VVG pirmininkė Aida Rubel, projekto administratorė Roberta Mikienė, asociacijos “Raudonskardžio bendruomenė” pirmininkė Irena Beišinienė, bendruomenės narys Vaidas Beišinas ir Naujosios Akmenės kaimiškosios seniūnijos seniūnas Zigmantas Stankus dalyvavo Lietuvos kaimo parlamento V sesijoje, kuri vyko Panevėžio rajone, Bistrampolio dvare.

Į Lietuvos kaimo parlamento V sesiją susirinko Lietuvos kaimo bendruomenių lyderiai kartu su Europos Parlamento, Lietuvos Respublikos Seimo, Ministerijų, Lietuvos savivaldybių asociacijos, mokslo institucijų bei socialinių partnerių atstovais. Sesijos metu vyko diskusijos apie tai, kas svarbu šiandien, kad Lietuvos kaime būtų gera gyventi tiek dabar, tiek ateityje.

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė, skelbdama V kaimo parlamento sesijos atidarymą kalbėjo, jog bendruomenės šiuo metu yra ne tik mūsų kultūros, mūsų tradicijų puoselėtojos, bet ir inovatorės, bendrai veiklai po savo sparnu suburiančios visus – vaikus, jaunus žmones, šeimas, senjorus.

Lietuvos Respublikos Seimo narė Guoda Burokienė kalbėjo, kad bendruomenė yra visa statanti ir kurianti jėga. Susirinkusiems kėlė klausimus: kaip sutelkti, kaip išlaikyti žmones kaimuose ir kaip sugyventi vieni su kitais, šiuo ypatingai sunkiu laikotarpiu. Panevėžio r. meras Povilas Žagunis, tardamas sveikinimo žodį, džiaugėsi, jog šis renginys vyksta kaimiškoje vietovėje, o Panevėžio rajono bendruomenės jam yra stipriausias patariamasis balsas, palaikymas ir atrama. Meras linkėjo, kad susirinkusiųjų išsakytas problemas išgirstų valdžios atstovai.

Sesijos metu pristatytos LEADER bei Sumanių kaimų programos. Savo patirtimi šioje srityje dalinosi Estijos ir Latvijos Vietos veiklos grupių atstovai. Parlamento dalyviai lankė geruosius bendruomeninio, socialinio, privataus verslo projektus Panevėžio ir Radviliškio rajonuose. Vakarinėje sesijos dalyje buvo paminėtas Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos veiklos dvidešimtmetis.