2022 m. kovo 31 d. Akmenės rajono VVG pirmininkė Aida Rubel ir projekto administratorė Roberta Mikienė dalyvavo Vietos veiklos grupių tinklo organizuotoje konferencijoje „LEADER 20. Projektai. Patirtis. Rezultatai. Sumanumas“. Konferencija surengta Vytautas EGO SPA.

Konferencija prasidėjo iškilmingu vėliavų įnešimu ir Lietuvos Respublikos himnu. Sveikinimo žodį tarė VVG tinklo pirmininkė Kristina Švedaitė, Žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

Pirmąją konferencijos dieną pranešimą tema „LEADER 20. Projektai. Patirtis. Rezultatai. Sumanumas“ pristatė VVG tinklo pirmininkė Kristina Švedaitė. Pirmininkė kalbėjo apie partnerių svarbą ir VVG gebėjimus veikti kartu įgyvendinant bendradarbiavimo projektus ir vietos plėtros strategijas, apie VVG įgytą patirtį bei naujas galimybes įgyvendinti sumanaus kaimo projektus. Molėtų rajono VVG „Keisdamiesi keičiamės“ pirmininkė Dalia Mikelinskienė pristatė pranešimą „Sumanaus kaimo link Molėtų rajone“.

Savo patirtimi ir Lenkijoje įgyvendintų sumanaus kaimo projektų pavyzdžiais pasidalino svečias iš Lenkijos VVG „Lider Pojezierza“ pirmininko pavaduotojas Ireneusz Kostka. Lietuvos socialinių mokslų centro, regionų ir miestų tyrimų skyriaus vyr. mokslo darbuotojas dr. Edis Kriaučiūnas kartu su kolege pristatė pranešimą tema „Lietuvos kaimiškų teritorijų raidos aktualijos socio-demografiniai pokyčiai ir kaimo bendruomenių organizacijų vaidmuo“. Pranešimą tema „Sumanaus kaimo link…Bendruomeniniai verslai“ pristatė Kaišiadorių rajono VVG pirmininkė Janina Augustinavičienė. Pirmininkė kalbėjo, kad VVG šiame laikotarpyje turėjo parodyti nemažai sumanumo, nes įgyvendinant socialinio ar bendruomeninio verslo projektus, teko sujungti verslą ir vietos bendruomenei ar socialiai pažeidžiamoms grupėms teikiamą naudą, o tai padaryti buvo nelengva, bet VVG sėkmingai susitvarkė su šiuo iššūkiu. Konferencijos dalyviai buvo supažindinti su Vilūnų kaimo bendruomenės pasiekimais ir pokyčiais, kuriuos bendruomenė pasiekė įgyvendindama vietos projektus.

Konferencijos dalyviai dalyvavo VVG judesio edukacijoje, kurią vedė Aida Rubel, Akmenės r. VVG pirmininkė. Jos metu buvo atlikta lengva mankšta siekiant palaikyti gerą dalyvių savijautą ir nuotaiką konferencijos metu.

Po pietų konferencijos dalyviai pasiskirstę į grupes dalyvavo sumanaus kaimo projektų rengimo dirbtuvėse ir iš moderatorių – Mindaugo Kiznio, Ievos Kudabaitės, dr. Ligitos Smagurauskienės gavę užduotis, turėjo sugalvoti bei parengti projektinius pasiūlymus pagal tris sumanaus kaimo temas.

Konferencijos dalyviai dėkojo VVG tinklo pirmininkei K. Švedaitei ir jos komandai už puikiai organizuotą konferenciją.