Įgyvendintas VO “Akmenės jaunimas” vietos projektas “Gamtos dovanos – geros savijautos palaikymui” (AKME-LEADER-1c-V-28-1-2023/42VS-PV-23-1-00632-PR001). Prašoma paramos suma – 4056,00 Eur. Prie projekto pareiškėjas prisidėjo savo nuosavomis lėšomis – 213,85 Eur.

VO „Akmenės jaunimas“ nuo 2021 m. gruodžio mėn. vykdo natūralios arbatos gamybos ir prekybos veiklą. Organizacijos tikslas kurti natūralią arbatą kasdieniniam vartojimui ir sveikos gyvensenos propagavimui, vietiniams gyventojams. VO „Akmenės jaunimas“ žaliavas arbatai gaminti renka Akmenės krašto miškuose ir pievose arba išaugintas vietinių gyventojų.

Projekto įgyvendinimo metu suorganizuoti 5 edukaciniai – pažintiniai užsiėmimai, 4 skirtingose Akmenės rajono seniūnijose, kuriuose dalyvavo 181 dalyvis. Edukacinių – pažintinių užsiėmimų metu buvo gyvai parodomi žali ir džiovinti augalai, kuriuos dalyviai galėjo paliesti, užuosti  ir savo rankomis iš pateiktų žaliavų pasigaminti natūralios arbatos. Arbatos edukacijos metu buvo kalbama apie augalų vertingąsias ir prieskonines savybes, jų panaudojimą maisto ruošime, bei augalų sezoniškumą. Buvo pateikta visa informacija kokiu laiku ir kokius augalus geriausia rinkti, rūšiuoti ir džiovinti, norint  juose turėti daugiausia vertingųjų savybių, dalijamąsi patirtimi apie ekologinę žolininkystę, augalų nuėmimą, smulkinimą, džiovinimą ir arbatų ruošimą rankiniu būdu. Užsiėmimų metu į veiklas buvo įtraukiamas socialinę atskirtį patiriantis jaunimas ir vaikai.

5 edukaciniams – pažintiniams užsiėmimams buvo įsigyta palapinės nuomos paslauga (1 vnt., palapinės išmatavimai 4*8 m, 15 parų), sėdmaišių nuomos paslauga (15 vnt., XL dydis, 15 parų), stalų nuomos paslauga (7 vnt., stalo išmatavimai 90*180 cm, 15 parų).