Akmenės rajono vietos veiklos grupės projekto vadovė Aida Rubel ir projekto administratorė Roberta Mikienė dalyvavo Kauno rajono vietos veiklos grupės 2019 m. spalio 10 d. surengtoje strategijos viešinimo konferencijoje „LEADER vakar, šiandien ir rytoj“. Renginyje dalyvavo svečiai iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos, Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės mokėjimo agentūros, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos, Lenkijos vietos veiklos grupių tinklo. Taip pat dalyvavo atstovai iš Lietuvos vietos veiklos grupių bei partneriai iš Lenkijos VVG Lider Pojiezerza.
Konferencijoje Kauno r. VVG pirmininkė Kristina Švedaitė-Damašė pristatė Kauno rajono 2016 – 2022 m. vietos plėtros strategijos įgyvendinimo eigą bei planus. Žemės ūkio ministerijos 2-ojo ES paramos skyriaus patarėja  Kristina Indriošienė kalbėjo apie LEADER perspektyvas po 2020 metų. Lenkijos VVG tinklo pirmininkas Piotr Sadlocha pristatė LEADER įgyvendinimo patirtis bei laukiančius iššūkius Lenkijoje. Toliau žodis buvo suteiktas Lenkijos VVG Lider Pojiezerza vicepirmininkui Ireneusz Kostka, kuris kalbėjo apie bendradarbiavimo projektus kaip vieną iš septynių pagrindinių „LEADER“ idėjos elementų.

 
LEADER ekspertų plenarinėje diskusijoje, kurioje dalyvavo Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos Strateginių kompetencijų grupės patarėja Ilona Javičienė, Žemės ūkio ministerijos 2-ojo ES paramos skyriaus patarėja Kristina Indriošienė, Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos LEADER priemonių skyriaus vedėja Virginija Liukpetrytė, Vietos veiklos grupių tinklo ir Kauno rajono VVG pirmininkė Kristina Švedaitė-Damašė, Lenkijos VVG tinklo pirmininkas Piotr Sadłocha, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė, VVG “ Lider Pojezierza” pirmininkas Krzysztof Wiklak. Diskusijos metu buvo aptarti svarbūs ateities LEADER klausimai: ar pavyks Lietuvoje supaprastinti ir modernizuoti KPP įgyvendinimo procesą, su kokiais iššūkiais susidurtų Vyriausybė, ministerijos, agentūros, VVG, jeigu būtų nuspręsta, jog daugiafondžio LEADER galimybė Lietuvoje, ar Lietuvos VVG pasirengusios Smart Villages (Sumaniems kaimams), ar bendruomenės pajėgios kurti darbo vietas, kaip sukurti vieningą bendradarbiavimo projektų įgyvendinimo modelį skirtingoms šalims.


Svarbiausia konferencijos dalis buvo skirta darbui trijose grupėse. Pirmoji grupė, kurios moderatoriai buvo Erika Ribašauskienė ir Rimantas Čiūtas, diskutavo apie pagrindinius LEADER 2021-2027 m. periodo vietos plėtros strategijų prioritetus. Antroji grupė, kurios darbą moderavo Ilona Javičienė ir Ireneusz Kostka, dirbo LEADER 2021-2027 m. periodo vietos plėtros strategijų daugiafondiškumo galimybių klausimu. Trečioje grupėje, moderuojamoje Arvydo Veikšros vyko diskusija ar Miesto ir kaimo VVG yra kolegos ar konkurentai.
Baigiamojoje konferencijos dalyje buvo pristatytos darbo grupių išvados.

 

Kauno rajono vietos veiklos grupės informacija ir nuotraukos