Šeštadienį „Litexpo“ parodų ir kongresų centre Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė pirmąją tarptautinę vietos bendruomenių šventę-mugę, kurią kartu rengė Ūkio ministerija ir Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga. Renginio tikslas – pristatyti vietos bendruomeninių organizacijų ir vietos veiklos grupių veiklą, regionų vietos produktus, verslus, turistinius maršrutus, edukacines programas Lietuvoje bei užsienio valstybėse. Renginyje buvo pabrėžta, kad pagrindinis bendruomenių tikslas – vykdant įvairią bendrą veiklą ir kartu sprendžiant vietos problemas, stiprinti ryšius tarp vietos gyventojų ir prisidėti prie valstybės gyvenimo.

 Renginyje dalyvavo vietos bendruomeninių oranizacijų ir vietos veiklos grupių atstovai iš visos Lietuvos, taip pat bendruomenių atstovai iš Švedijos, Lenkijos bei Estijos. Renginio metu visų rajonų bei didžiųjų miestų vietos bendruomenių nariai pristatė savo organizacijų veiklą, kuriamą produkciją, turistinius maršrutus, kvietė į edukacinius renginius skirtus mažiems ir dideliems ( žvakių liejimas, pynimas, verbų rišimas, klumpių drožimas, veltinių gamyba, juostų rišimas, karpiniai ir lino raižiniai, vikingų kaimas). Tarptautinės vietos bendruomenių mugės metu vyko konferencijos, kuriose mokslo, bendruomenių ir valstybės institucijų atstovai diskutavo apie bendruomenės, miesto ir kaimo integracinių ryšių stiprinimą, dalinosi Lietuvos ir užsienio šalių pilietinės visuomenės ugdymo patirtimi pasitelkiant bendruomenines organizacijas; buvo galima pamatyti karinės technikos parodą – demonstravimą. Daug dėmesio buvo skirta socialinio verslo plėtros galimybėms vietos bendruomenėse.

Šiaulių apskritį atstovavo Akmenės, Joniškio, Kelmės, Radviliškio, Šiaulių rajonų kaimo bendruomenių ir vietos veiklos grupių atstovai. Mūsų rajono kaimo bendruomenes ir amatininkus vykti į šį renginį telkė Akmenės rajono VVG projekto vadovė Aida Rubel. Labai džiugu, kad gausus akmeniškių būrys dalyvavo renginyje, išmoningai, gražiai ir vieningai atstovavo savo kraštą. Mugėje pristatyti puikūs Aldonos Tenienės, Onutės Deniušienės, Filomenos Adomavičienės, Ingos Rakštienės, Zinaidos Maceikienės, Valdemaro Pinskio, Lionės Stupurienės darbai ir sugebėjimai.
Daug išmonės parodė mūsų bendruomenių atstovai – iš Kruopių, Kalniškių, “Ramučių užuovėjos”, Daubiškių, Raudonskardžio, Dabikinės, “Klykolių sodžiaus”.
Visą dieną šurmuliavo šis renginys, suteikdamas galimybę sutikti bendruomenių atstovus iš visos Lietuvos, pasisemti idėjų ir minčių.
Nuoširdus ačiū mums visiems, kad buvome kartu!

[SLGF id=2257]