Gegužės 26-28 dienomis Akmenės rajono vietos veiklos grupės (VVG) nariai lankėsi dalykinėje kelionėje.

 Gegužės 26 d. surengtas susitikimas su Latvijos Kekavos rajono savivaldybės VVG atstovais. Susitikimo metu latviai pristatė savo įgyvendintus projektus pagal 2007-2013 m. ,,Leader“ programą. Aplankytas vietos projektas, kurio dėka buvo sukurta kempingo infrastruktūra, pritaikyta poilsiui gamtoje, įrengti poilsio nameliai ant vandens, dušai, lauko virtuvė, aktyvaus poilsio zonos.

 Sekančią dieną buvo surengtas susitikimas su Suomijos Espoo rajono VVG atstovais. Espoo VVG koordinatorius pristatė Suomijos ,,Leader“ programą. Suomijoje jau pradėtas įgyvendinti 2014-2020 m. finansavimo laikotarpis. Daugiausia dėmesio skiriama jaunimo užimtumui ir kaimo gyventojų gyvenimo kokybės gerinimui. Aplankėme įgyvendintą vietos projektą, kurio metu buvo sukurta infrastruktūra žirgų auginimui. Iš projekto lėšų įrengti jodinėjimo takai. Šį projektą inicijavo vietos verslininkai, auginantys žirgus.

Estijoje aplankėme Harju apskrities VVG. Estijos VVG atstovai papasakojo, kad daugiausia paramos yra skiriama nevyriausybinėms organizacijoms. Estijos VVG struktūra ir reikalavimai, keliami projektams labai panašūs kaip ir Lietuvoje. Pagrindinis skirtumas – vietos projektų paraiškas organizacijos gali pateikti internetu. Projektas yra įvertinamas kompiuteriu, todėl labai sutrumpėja paraiškų vertinimo laikotarpis.

 Estijoje lankėmės kaimo turizmo sodyboje, kuri buvo įrengta pasinaudojus ES paramos lėšomis.

Kelionės dalyviai grįžo pasisėmę gražių ir prasmingų projektinių idėjų. Su užsienio vietos veiklos grupėmis aptartos bendradarbiavimo galimybės.

[SLGF id=2419]