Balandžio 10 -11 dienomis Akmenės rajono vietos veiklos grupės (VVG) projekto vadovė Gintautė Urbaitienė kartu su rajono kaimo bendruomenių atstovais vyko į Marijampolės ir Vilkaviškio rajonus.  Išvykos tikslas – susipažinti su kitų kaimo bendruomenių darbais ir pasidalinti gerąją patirtimi. Pirmasis susitikimas vyko su Marijampolės vietos veiklos grupe. Marijampolės VVG projekto vadovė Lina Smelstorienė, kuri yra ir Marijampolės savivaldybės bendruomenių asociacijos pirmininkė, papasakojo apie savo veiklą, pasidžiaugė aktyviomis bendruomenėmis, kurios noriai dalyvauja projektinėse veiklose.

Pabuvoję Marijampolėje, toliau vykome į Vilkaviškio rajoną, kuriame aplankėme bendruomeninio verslumo projektus. Susipažinome su projektu ,,Karalkrėslio kepyklėlė“ , kuris yra puikus bendruomeninio verslo pavyzdys. Jaukiuose bendruomenės namuose savo veiklą pristatė bendruomenės pirmininkė ir svarbiausia kepyklėlės darbuotoja Rasa Bulvičienė. Bendruomenė savo verslą pradėjo įgyvendinusi Žemės ūkio ministerijos finansuotą projektą, kurio įgyvendinimo metu įsigyjo konvekcinę krosnelę, kepimo skardas, nerūdijančio plieno stalą ir kitus reikmenis. Projekto vertė buvo – 20 tūkstančių litų, tačiau šios sumos pakako verslo pradžiai. Pasinaudoję šiuo projektu Karalkrėslio bendruomenės nariai labiausiai nori būti finansiškai nepriklausomi nuo kitų ir nelaukti kol gaus lėšų namų šildymui ar elektrai.

Išvykos metu aplankytas ir verslo projektas ,,Dirbtuvių įrangos modernizavimas“. Projekto įgyvendinimo metu buvo įsigyta įranga metalo apdirbimui.

Didžiausią įspūdį paliko kaimo bendruomenė ,,Virbalio vartai“. Bendruomenė įkūrusi senųjų amatų centrą ir vykdanti komercinę veiklą. Nors šią veiklą pradėjo vykdyti tik nuo šių metų sausio mėnesio, tačiau užsakymų edukacinės programoms jau turi iki vasaros pabaigos. Išbandyti edukacinę programą teko ir Akmenės rajono kaimo bendruomenių delegacijai. Senųjų amatų centre vykdoma edukacinė programa „Duonos kelias“, kurios metu praėjome visą duonos kelią nuo žemės dirbimo iki duonos patekimo ant mūsų stalo. Išgirdome daug patarlių, mįslių, prietarų susijusių su duona. Sužinojome kokia duona kepama kitose šalyse. Patys rankinėmis girnomis malėme grūdus duonai. Dalyvavome duonos kepimo procese, patys susiformavome ruginės duonos kepalėlį ir iškeptą parsivežėme į namus. Pasivaišinome ir pačių virbaliečių kepama rugine ir kvietine duona, mieliniu pyragu, gaspadinių spaudžiamu sūriu ir mušamu sviestu, bei tikrais suvalkietiškais lašiniais ir dešra. Skanavome ypatingą žolelių arbatą. Kol kepė duona susipažinome su grindinių takų audimu, žvakių liejimu, virvių vijimu, turėjome galimybę paminkyti molį.
Centre veikia suvenyrų krautuvėlė, galvosūkių stendas.

Susipažinę su kaimo bendruomenių veikla, aplankėme J. Basanavičiaus tėviškę ir Tautinio Atgimimo ąžuolyną.

Šis vizitas mums visiems suteikė naujų idėjų, patirties bei tikėjimo, kad ir mūsų rajono kaimo bendruomenės gali ne tik organizuoti šventes, vykdyti visuomeninę veiklą, bet tuo pačiu metu kurti papildomus pajamų šaltinius, kurių tikslas – gerinti kaimo žmonių gyvenimą, didinti užimtumą.

[SLGF id=2437]