Akmenės rajono vietos veiklos grupė (VVG) įgyvendina projektą „Akmenės rajono VVG ir potencialių vietos projektų vykdytojų aktyvumo skatinimas ir įgūdžių stiprinimas“. Šio projekto tikslas – ugdyti bendruomenių, kaimo gyventojų, nevyriausybinių organizacijų, vietos veiklos grupės narių ir darbuotojų gebėjimus užtikrinant efektyvų jų dalyvavimą kaimo plėtroje.

Balandžio 27  – gegužės 3 dienomis Akmenės rajono vietos veiklos grupės administracijos darbuotojos Roberta Grunskytė ir Vaida Vainauskaitė bei vietos projektų įgyvendintojai kartu su Ignalinos ir Prienų vietos veiklos grupių atstovais dalyvavo teminiuose susitikimuose Italijoje. Dalykinės kelionės tikslas – susipažinti su Italijos VVG patirtimi įgyvendinant priemones, susijusias su kaimų atnaujinimu ir plėtra, vietos produktų gamyba bei realizavimu. Aplankyti vietoves, kaimus, kuriuose buvo įgyvendinti arba įgyvendinami kaimo atnaujinimo ir plėtros projektai, finansuoti iš ES ar kitų finansavimo šaltinių. Italijoje, Veneto regione vyko susitikimas su G.A.L. (VVG) „Patavino“ atstovais, kurie pristatė, kaip jų regione įgyvendinama LEADER programa ir finansuojami projektai. Susitikimo dalyviai turėjo galimybę susipažinti su kaimo turizmo sodybos veikla bei apžiūrėti vyndarystės konsorciumą DOC Colli Euganei.

Emilijos – Romanijos regione vyko susitikimas su G.A.L. (VVG) „DELTA 2000“, kurio metu vietos projekto įgyvendintojai pasakojo apie suteiktas galimybes ir palankias sąlygas kurti verslą, pasinaudojant LEADER programa. Susitikimo dalyviai lankėsi vietos projekte – apgyvendinimo ir poilsio paslaugų centre „Centro Visite Santa Giustina“, kuris įsikūręs netoli Adrijos jūros. Centras veiklą vykdo panaudodamas vietinio regiono gamtinių išteklių galimybes (jūros vandens tyrinėjimas, paukščių stebėjimas ir pan.).

Lankymasis Italijos regionų vietos veiklos grupėse supažindino su to krašto vietos projektų ypatybėmis ir perspektyvomis, buvo puiki galimybė pasidalinti patirtimi ir pasisemti naujų idėjų, įgyvendinant Akmenės rajono vietos veiklos grupės strategiją.

[SLGF id=2006]